Czym jest mikrofiltracja oleju i jakie są jej zalety?

Współdziałanie różnych elementów w specjalistycznych maszynach jest niezbędne dla efektywnego procesu wytwórczego i zachowania ciągłości produkcji. Niekiedy zdarza się, że maszyna psuje się, a pomimo wymiany części, sytuacja nie ulega poprawie. Winny może być olej. Dzięki mikrofiltracji uzyskuje się produkt znacznie lepszej jakości, który wpływa na dłuższą żywotność maszyn.
Czym jest mikrofiltracja oleju?
Olej hydrauliczny to substancja o konsystencji oleistej, która wykorzystywana jest jako środek roboczy w różnego rodzaju układach tłumiących, napędach hydraulicznych i maszynach używanych do produkcji różnych towarów. Niestety zdarza się, że dostępne w sprzedaży oleje nie wykazują najlepszej jakości i zawierają różne zanieczyszczenia, które wskutek intensywnej pracy całego układu mogą wpływać na niewłaściwe dopasowanie poszczególnych elementów, awaryjność podzespołów i uszkodzenia maszyn.
Działaniem, które oczyszcza olej i sprawia, że wykazuje najwyższą jakość i gwarantuje sprawność maszyn, jest mikrofiltracja. Zabieg ten profesjonalnie przeprowadza serwis olejowy Ad Moto, gdzie można wykonać również specjalistyczne analizy i badania cieczy.
Mikrofiltracja oleju – na czym polega?
Mikrofiltracja oleju jest specjalistycznym działaniem, które polega na oczyszczeniu za pomocą agregatów filtracyjnych. Wyposażone są w SDFC, czyli wkłady głębokiego oczyszczania pochłaniające wszelkie zanieczyszczenia stałe i wodę z poddawanej procesowi cieczy. Mikrofiltrację oleju wykonywać można również bez rozkręcania układów hydraulicznych. Pozwala to na bieżąco usuwać opiłki metalu czy wodę, której obecność może skrócić żywotność cieczy nawet kilkadziesiąt razy.
Jakie zalety ma mikrofiltracja oleju?
Filtracja oleju hydraulicznego pozwala na precyzyjne pozbycie się z cieczy wszelkich zanieczyszczeń stałych na poziomie do 99,95%. To również usunięcie z oleju wody, żywic czy produktów powstających w procesie utleniania. Dzięki zastosowaniu mikrofiltracji znacznie dłużej i efektywniej mogą pracować poszczególne elementy układów i maszyn. Ograniczona jest także ich podatność na erozję oraz zużywają znacznie mniej energii potrzebnej do pracy. To również wydłużenie okresu przydatności samego oleju, dzięki czemu koszty eksploatacyjne maleją.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Messer Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Gazy techniczne
woj. śląskie41-503 Chorzów, Maciejkowicka 30
-
Wzu Hydraulika Siłowa Bogusław Zieliński
Hydraulika - siłowa
woj. lubuskie65-785 Zielona Góra, Osadnicza 2c